Jak schudnąć po 30?

Czy między 20 a 30 rokiem życia nadal jesz i pijesz ze znajomymi w ciągu nocy, a potem rozdajesz nadwyżki pików? Jednak powyżej 40, stare metody są bezużyteczne, ale waga po prostu nie jest wstrząśnięta?

Schemat jedzenia ponad czterdzieści – 6 niezbędnych nowych nawyków!

W wieku powyżej 40 lat budowa ciała nie zmienia się już tak łatwo i znacznie trudniej jest utrzymać odpowiednią wagę. Genetyka odgrywa również rolę w procesie starzenia się, jednak nasze wybory stylu życia pomagają określić, w jaki sposób nasze ciała mogą zmieniać się we właściwym kierunku wraz z wiekiem. Po latach 40. musisz wprowadzić sześć zmian stylu życia.

Zacznij walczyć z tłuszczem
Tłuszcz w organizmie jest aktywny metabolicznie w średnim okresie życia, ale wraz z wiekiem pozostaje nam coraz więcej. Chociaż poduszki na uda i plecy zwykle nie są niebezpieczne, pokrycie tłuszczem z żołądka może prowadzić do uporczywych warunków. Szereg badań potwierdziło związek między spożyciem tłuszczów nasyconych a rozwojem tłuszczów z brzucha, szczególnie w połączeniu z niskim zakresem estrogenów. Tak więc główną zmianą, którą musi wprowadzić, jest unikanie spożywania tłuszczów nasyconych i wielonienasyconych.

Zdobądź swój biceps ponownie!
Zejdź z bieżni, jeśli chcesz zrzucić dodatkowe kilogramy. Nie zmienianie rutyny teraz praktycznie zagwarantuje ci dodatkowe kilogramy. Nadszedł czas, aby zacząć zwiększać masę mięśniową, ponieważ tłuszcz jest zastępowany przez zrzucanie mięśni (do 40% masy mięśniowej jest niewłaściwie umieszczane między 40 a 80 rokiem życia).

Uwielbiam rośliny!
Według badań medycznych pożywna dieta, podobna do codziennego spożywania warzyw i owoców, znacznie poprawiła prawdopodobieństwo pomyślnego starzenia się. Rośliny podejmują środki ostrożności wobec stresu oksydacyjnego i tworzenia wolnych rodników – są to dwie rzeczy, które idą w parze i wzmacniają się z wiekiem.

Stres oksydacyjny ma miejsce, gdy równowaga między wytwarzaniem a zwalczaniem wolnych rodników w ciele jest zaburzona, a wolne rodniki dominują w ciele. Dlatego po pewnym wieku zapewnienie ochrony (przez wiele przeciwutleniaczy ziołowych) może pomóc zmniejszyć nierównowagę i zmienić karty w naszym systemie obrony.

Naucz się relaksować!
Im więcej lat przebywamy, tym większe jest ryzyko rozwoju chorób, zwłaszcza szansa na choroby serca, większość nowotworów, udarów mózgu i cukrzycy wzrośnie z wiekiem. Wszystkie te okoliczności są w jakiś sposób związane z podkreślaniem. Badanie z 2017 r. Wykazało, że medytacja koncentracyjna miała znaczący wpływ na obniżenie poziomu hormonów stresu, a badanie z 2014 r. Wykazało, że tylko 25 minut medytacji dziennie może złagodzić stres.
Rozważ magnez!
Nawet osoby o stosunkowo zdrowej diecie mogą cierpieć na niedobór magnezu. Prawidłowe zakresy magnezu są niezbędne dla bezpieczeństwa kości. Oprócz promowania zdrowia kości magnez ma również zadanie ochrony umysłu, serca i układu nerwowego.

Kobiety w wieku od 31 do 50 lat potrzebują 320 miligramów magnezu dziennie w odpowiedzi na porady medyczne. Dlatego zwróć szczególną uwagę na spożywanie dużej ilości produktów bogatych w magnez. Na przykład nasiona (zwłaszcza pestki dyni), zielone liściaste warzywa (przypominające szpinak), małże i rośliny strączkowe.

Pożegnaj się z alkoholem!
Kardiolodzy odkryli, że intensywne spożywanie, z więcej niż dwoma napojami dziennie, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zawału serca i udaru mózgu w wieku średnim niż konwencjonalne czynniki ryzyka przypominające cukrzycę i choroby serca. Co więcej, dobrze wiadomo, że płynna energia jest gromadzona szybciej i trudniej stracić później, więc zastanów się dwa razy o przyjęciu 1-2 szklanek wina lub piwa dziennie.

CZY JEST JESZCZE BARDZIEJ TRWAŁE, ABY UTRACIĆ DODATKOWO KILOS, JEŻELI JESTEM STARSZY?

Wiele osób uważa, że kiedy nadchodzą ich trzydzieste lub czterdzieste urodziny, następuje dramatyczna zmiana ich budowy ciała, co sprawia, że bardzo podstępne jest wchodzenie i wychodzenie. Czy naprawdę trudniej jest zrzucić dodatkowe kilogramy powyżej 40?

„Ten proces nie ma związku z liczbą świec urodzinowych, ale niewątpliwie istnieją zmiany w ciele, które mogą sprzyjać osiągnięciu masy ciała”, wspomniał obesitolog dr Gajdács Ágnes, który dodatkowo dodał, że od 30 roku życia osiąga się fizjologicznie dopuszczalną wagę starzenie się to 30 dkg / rok (tj. 3 kg w ciągu 10 lat). „Jedną z głównych przyczyn fizjologicznego przyrostu masy jest to, że skład ciała lub stosunek mięśni do tłuszczów stale się zmienia: masa tłuszczu rośnie, a masa mięśniowa maleje. Z tego powodu ważne jest dbanie o masę mięśniową niezależnie od wieku. ”

MOŻESZ BYĆ NASTĘPUJĄCY MASĘ DZIĘKI NIEZMIENNYM STYLU ŻYCIA!
„Jeśli dostarczona energia jest większa niż chce i może z niej korzystać ciało, musi wystąpić nadwyżka mocy. Jeśli ta sytuacja utrzymuje się przez kilka dni, ciało przechodzi w tak zwany tryb przechowywania i gromadzi nadwyżkę witalności w komórkach tłuszczowych, co kończy się długim okresem nabywania. Codzienne wymagania witalności dodatkowo zależą od płci, wieku i ćwiczeń fizycznych. Najwyraźniej dzienne zapotrzebowanie tej samej osoby w wieku pięćdziesięciu lat jest zmniejszone nawet o 25-30 szt.

W wieku powyżej 20 lat, co oznacza, że w przypadku niezmienionego poboru mocy aż o 12-15 kg dodatkowej wagi można je zbierać praktycznie niezauważalnie przez dziesięciolecia, bez zmniejszania spożycia kalorii lub znacznego zwiększania dziennej dawki pociągu ”, wyjaśnia dr Ágnes Gajdács, otesitolog.

CO MOŻNA ZROBIĆ, ABY ZAPOBIEGAĆ OSIĄGNIĘCIU WAG? JEDNA LUB DWIE WIĘCEJ ŚCIAN DODATKOWO WYDAJE OBCIĄŻENIA!
„Najbardziej typowym wyjaśnieniem przyrostu masy ciała jest tak zwane otyłe otoczenie i styl życia. W każdym razie nawet 40 energii dziennie (np. 1 kostka czekolady, 4 przekąski chleba, 4 łyki coli) może zaoferować od 5 do 15 kg tłuszczów w ciągu 10 lat, w zależności od codziennej aktywności fizycznej. Podobnie nieaktywny, siedzący tryb życia, zaprzestanie lub ograniczenie standardowej aktywności fizycznej również ma wpływ na tucz.

Zgodnie z ankietami zarówno kobiety, jak i mężczyźni zaczynają wykazywać dużą tendencję do zdawania sobie sprawy z wagi po trzydziestym piątym roku życia. Odzwierciedla to BMI z jednej strony, a obwód brzucha z drugiej strony, co również oznacza zagrożenie sercowo-naczyniowe! ”

cztery DOBRE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE SKUTECZNEJ DIETY!
W końcu lekarz powiedział mi, na co najlepiej zwrócić uwagę, jeśli chcesz skutecznie zrzucić dodatkowe kilogramy ponad czterdzieści!

  1. Świadomie zaplanuj nasz plan odchudzania. Przywróć konwencjonalny rytm diety wraz z dwoma posiłkami i trzema najważniejszymi posiłkami. Jak zwykle, jedz wysokiej jakości pożywne posiłki.
  2. Znajdź formę ruchu, która najbardziej nam odpowiada! Nie zajmuj się po prostu treningiem cardio, skorzystaj z ćwiczeń, które pomogą Ci utrzymać masę mięśniową!
  3. Jeśli masz problemy ze snem, zwróć uwagę na poprawę standardu snu.
  4. Próba normalizacji zużycia płynu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *