Jak uniknąć efektu jojo?

Odchudzanie bez efektu jo-jo

Marzymy o presji. Regularnie stosujemy naszą dietę iw krótkim czasie tracimy zapał i poddajemy się. Z powodu niezadowolonego programu odchudzania jemy jeszcze więcej. W takim przypadku efekt jo-jo jest prosty. Ten tekst opisuje najlepszy sposób na uniknięcie negatywnych efektów.

Wpływ jo-jo, to znaczy zmniejszenie masy ciała i waga osiągane po niezdrowym lub przerwanym planie odchudzania. Wpływ ten wynika z głodu, diety niskokalorycznej i braku ćwiczeń fizycznych. Jo-jo to efekt uzyskania więcej niż 10% obciążenia nabytego w ciągu 5 miesięcy. 

Początkowo przyrost masy ciała jest prawie niezauważalny, a już po kilku miesiącach zauważamy, że waga wzrosła. Możemy spodziewać się przybrania na wadze nawet 5 lat po szczycie planu redukcji masy ciała. Po rygorystycznym planie odchudzania, gdy osiągniemy sukces i stracimy dodatkowe kilogramy, przeoczymy prawidłowe odżywianie, nie sądzimy, że jesteśmy zagrożeni. I to jest błąd. Często tacy ludzie jedzą dwa razy więcej i nie mogą spełnić swoich potrzeb.

Wpływ jo-jo ma szkodliwy wpływ na nasze samopoczucie, ponieważ zmniejsza tkankę tłuszczową, ale dodatkowo masę mięśniową. Po ponownym przybraniu na wadze wzrasta tylko ilość tkanki tłuszczowej. Stosunek masy mięśniowej do tłuszczy ciała jest zmniejszony, co oznacza, że ​​dostajesz dodatkowy tłuszcz niż tkanka mięśniowa. Konsekwencje jo-jo mają nawet paskudny wpływ na nasz stan psychiczny, z powodu ponownego tonowania czujemy się źle w naszej osobistej budowie ciała. Może nawet doprowadzić do melancholii.

Prawidłowy schemat odżywiania obejmuje:

produkty zbożowe, w tym ciemny chleb,

ciemny makaron,

Brązowy ryż,

zboże,

chude mięso – drób, cielęcina i mięso,

chuda ryba

warzywa i owoce,

niskotłuszczowe mleko i produkty mleczne

Jak będziesz trzymać się z daleka od wpływu jo-jo?

Użyj odpowiedniego planu żywieniowego, musimy uzupełnić niedobór witamin. Najlepiej postępować zgodnie z listą produktów wymienionych powyżej. Posiłki są regularnym posiłkiem i możesz jeść dużo wody mineralnej (nie jedz natychmiast po posiłku). Jeśli chcesz wrócić do normalnego jedzenia, stopniowo wprowadzaj inne posiłki. Interwał wstawiania powinien kończyć się przez kilka tygodni.

Ćwicz co najmniej 2-3 instancje tygodniowo. Mogłeś ćwiczyć bardziej typowo, jednak ostatecznie, utrzymując wyniki sylwetki, musisz ćwiczyć tylko kilka razy w tygodniu.

Ważne jest, aby nie wracać do niezdrowych posiłków. Słodycze, alkohol i tłuste potrawy. Nie używaj ich ponownie. Jeśli naprawdę czujesz, że spożywasz jedną słodką rzecz, to w końcu kilka razy w tygodniu w małych ilościach.

Nie stresuj się. Znajdź jeszcze jedno rozwiązanie, aby uwolnić swoje niezdrowe uczucia. Może jakieś zajęcia sportowe? Zainteresowania?

Mądrze pływający, wracając do tradycyjnego stylu życia, stopniowo zmieniaj swój program odchudzania i trenuj. Jednak bez słodyczy, alkoholu i tłustych mięs wciąż musisz jeść zdrową i pożywną dietę. W przyszłości będą mi dziękować. Zrób to na swojej sylwetce i efektywnym byciu. I oczywiście dobre samopoczucie i zdrowie są ważnymi kwestiami.

Planujesz zrzucić wagę? Wybierz program odchudzania i ćwicz ładnie. Niezbędna jest świadomość tego, co wydarzy się później, po zrzuceniu kilogramów. dobry traf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *