Jak wybrać trenera personalnego 2020 – wskazówki

Wybór osobistego trenera jest jak wybór lekarza, terapeuty lub przyjaciela. Trenerzy personalni często pełnią wiele funkcji i ważne jest, aby jako konsument wiedział dokładnie, czego chce i co najważniejsze, w co się kupuje.

Jak wybrać trenera personalnego 2020 - wskazówki

Naturalnie wszyscy chcemy pozytywnie zmieniać naszą sylwetkę, korzystając z pomocy źródeł motywacyjnych. Niektórzy z nas chcą stać się silniejsi lub szczuplejsi. Niektórzy z nas rehabilitują się po kontuzji lub treningu do zawodów sportowych.

Bez względu na to, jaki jest Twój cel, ważne jest, aby zachować należytą staranność przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie trenera. Musi on być nie tylko wykwalifikowany i doświadczony, ale także charakter i styl pracy twojego trenera musi być komplementem dla ciebie.

Trener jest zasadniczo “trenerem”, który skieruje Cię fizycznie i psychicznie do mocniejszego celu. “W mojej praktyce ciągle widzę, że pacjenci często nie wybierają odpowiedniej dla siebie rutyny treningowej” – mówi dr Alexis Peraino, lekarz w Cedars-Sinai Medical Center’s Weight Loss Loss Center w Los Angeles, który posiada również dyplom z fizjologii ćwiczeń. “Rezultatem są często urazy lub nuda – oba te zjawiska prowadzą do mniejszej aktywności fizycznej, a nie do większej”. Trener osobisty może być wspaniałym atutem, umożliwiającym rozpoczęcie rutyny treningowej. Jednakże, trenerzy nie są uniwersalni i ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni dla siebie”.

Oto przewodnik, który pomoże upewnić się, że Twój trener jest dla Ciebie odpowiedni.

Oto przewodnik, który pomoże upewnić się, że Twój trener jest dla Ciebie odpowiedni.

Rzadko zdarza się, żebyś mógł obserwować, jak specjaliści osobiście kontaktują się z klientami. W tym przypadku możesz obserwować osobistego trenera, gdy spacerujesz po sali gimnastycznej lub kończysz sesję cardio w pobliżu. Oprócz obserwowania wyglądu fizycznego i zachowania trenera, można również zauważyć, czy jest on aktywnie zaangażowany w program klienta. Czy trener ciągle odwraca wzrok? Czy robi notatki lub rozmawia przez telefon komórkowy? Czy trener koryguje postawę swojego klienta i udziela mu stałych informacji zwrotnych? Ważne jest, aby widzieć, jak bardzo trener jest zaangażowany w pracę z klientem. Im bardziej zaangażowany jest trener, tym lepiej potrafi cię poprawić, zmotywować i zmotywować do twardszego treningu.

Poza zaangażowaniem trenera, obserwuj również jego styl treningu. Czy trener mówi miękko, czy też mówi w autorytatywny sposób na obozie dla butów? Czy trener rozmawia przez większą część sesji, czy też skupia się na intensywności ćwiczeń? Niektórzy klienci lubią rozmawiać na małą skalę podczas treningu, ale inni lubią zabierać się do pracy. Poznaj swoje tendencje społeczne i wybierz trenera, który pasuje do Twojego typu osobowości.

Podczas gdy trener może mieć niesamowitą sylwetkę, ważne jest, aby mieć również pewne wykształcenie i doświadczenie za biceps i brawniaka. Osobiste trenerzy pochodzą z różnych środowisk edukacyjnych. Niektórzy trenerzy ukończyli czteroletnie studia z zakresu nauk o ćwiczeniach fizycznych. Inni trenerzy zapisali się na specjalistyczne, certyfikowane programy. Niezależnie od tego, jakie jest tło, najważniejsze jest połączenie wykształcenia i doświadczenia. Niektóre z najbardziej znanych obecnie certyfikatów szkoleniowych są wydawane przez American Council on Exercise (ACE), National Academy of Sports Medicine (NASM) i American College of Sports Medicine (ACSM).

Podczas gdy edukacja jest ważnym czynnikiem, nic nie odbiera lat doświadczeń, które posiada trener. Niektórzy trenerzy byli sportowcami, maratończykami, kulturystami lub przykładami sukcesów w utracie wagi. Niektórzy trenerzy rozpoczęli pracę kilka lat temu i z powodzeniem szkolili różnych klientów. Wybór “zielonego” trenera, który jest nowy w tym zawodzie, również nie jest złym wyborem, ale świadomość, że Twój trener ma doświadczenie, daje Ci większe zaufanie i pewność siebie.

Przeprowadzenie dwukierunkowego wywiadu

Przeprowadzenie dwukierunkowego wywiadu

Przed zatrudnieniem trenera, usiądź (bezpłatnie) z potencjalnym trenerem i zadaj mu odpowiednie pytania. Oprócz zbadania ich wykształcenia, sprawdź, czy naprawdę “żartujesz” z tą osobą. Czy czujesz się komfortowo? Czy czujesz się onieśmielony? Czy jest on dobrym słuchaczem? Czy trener zadaje ci wiele pytań? Zapytaj trenera o poprzednich klientów i wyniki z przeszłości. Dostarczaj trenerowi scenariusze i opowiedz mu o swojej historii. Dowiedz się, jaki program sugeruje i zobacz, czy brzmi on realistycznie. Prowadząc rozmowę z potencjalnym trenerem, szukaj pewności siebie, konsekwencji w odpowiedziach i komfortu w rozmowie.

Kiedy powinieneś zainwestować w osobistego trenera?

  • Jeśli jesteś nowy w ćwiczeniach i chcesz wykształcić dobre nawyki ruchowe.
  • Jeśli trenujesz od miesięcy bez progresywnych wyników.
  • Jeśli trenujesz do zbliżającego się wydarzenia sportowego, maratonu lub zawodów fitness.
  • Jeśli doznałeś kontuzji.
  • Jeśli masz złą postawę ciała.
  • Jeśli nie masz motywacji do treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *